Mikroprocesor

Mikroprocesor jest sprzętem super wrażliwym oraz należy z nim postępować niesłychanie ostrożnie. To smutne element ten ma prawo ulec przegrzaniu oraz spaleniu. Wyjęcie starego modelu jest łatwe. Wystarczy zdjąć wentylator oraz odgiąć stosowną wajchę. W następnej kolejności należy włożyć innowacyjny procesor oraz zaciągnąć wajchę. Kłopot pojawia się z odmierzeniem ilości pasty termo kierującej która powinna pokrywać procesor. Pastę te użytkuję się by ciepło wytwarzane przez procesor było z łatwością emitowane na radiator, który rozproszy je w powietrzu. W tego typu naprawach pomoże Naprawa komputerów Warszawa. Ilość narzuconej pasty zależy od rodzaju procesora i radiatora. Najodpowiedniej zaznajomić się z instrukcją bądź udać się po wskazówkę do serwisu. Wymiana płyty głównej tyczy się także wymiany procesora oraz wszystkich układów, gdyż musimy je wszelkie wypiąć. Jest to proces dosyć prosty. Wystarczy poodkręcać śledzie przytrzymujące karty, później je wysunąć. Nie zapomnijmy również o wypięciu wszystkich przewodów. Następna operacja to wykręcenie śrub utrzymujących płytę w obudowie. Dzisiaj płyta ma już wyjść bez jakiegokolwiek problemu.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

Kategorie

Publikacje:

  • Największy sklep numizmatyczny dla Numizmatyka, i z darmową wyceną skup monet przedstawiamy cennik monet, oraz ceny monet w skupie. Kupujemy najwięcej!
  • Jedyny profesjonalny operator w gminie stryszawa korzystaj z naszych usług telefonu, internetu i komputerów, wspieraj lokalną działalność a nie obcy kapitał